facebook

6-9 marca 2018 – Jubileuszowa edycja Arena Design w Poznaniu z marką Ligne Roset i Galerią Wnętrza

Mija 10 lat odkąd Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz pierwszy zorganizowały Arenę Design.

Inaugurujący jubileuszową edycję wykład poprowadzi wyjątkowy duet: Patrice Bert i Christian Werner. Obaj współpracują z marką Ligne Roset.

Tradycją Areny Design są spotkania ze znanymi, światowej sławy projektantami, którzy dzielą się wiedzą, mówią o inspiracjach, nietypowych pomysłach, pasji do projektowania, ale też o problemach, jakie napotykali w zderzeniu z producentem czy konsumentem. Dotąd swoje wykłady w Poznaniu poprowadzili m.in.: przedstawiciele studia Doshi Levien, Inga Sempé, Edward Barber ze studia Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, grupa projektowa Front Design - Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg, Karim Rashid, Werner Aisslinger.

Do tej pory sporo słyszeliśmy o współpracy projektantów z producentami. Przy dziesiątej edycji chcieliśmy zmienić nieco formułę inauguracyjnego wykładu. Uznaliśmy, że temat współpracy obu środowisk: projektowego i biznesowego powinien podjąć zarówno przedstawiciel producentów, jak i projektant – obaj reprezentujący tę samą markę. Ich wspólny wykład najpełniej odda charakter relacji biznesowej. Cieszymy się, że Ligne Roset przyjęła zaproszenie do Poznania, jej doświadczenie może być cenną wiedzą dla innych producentów, którzy jeszcze nie zainwestowali we współpracę z projektantami. Wybór gościa idealnie zaś wpisuje się w motyw przewodni jubileuszowej edycji, bo kto lepiej opowie o wartości pokoleniowych relacji jak nie przedstawiciel rodziny Roset, w której zamiłowanie do designu trwa od 150 lat – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor Arena Design.

Początki działalności marki Ligne Roset związane są z otwarciem fabryki rękodzieła w Montagnieu, w prowincji Ain we Francji. Firma produkowała drewniane parasole, laski i ramy krzeseł. W latach 50. do katalogu dodano także meble - pierwsze projekty Pierra Poulin: stoły, biurka, siedziska. Lata 60. i 70. XX wieku wyznaczają intensywny rozwój firmy dzięki współpracy z architektami wnętrz i projektantami. Pierwszy sklep marka Ligne Roset otworzyła w 1973 roku wraz z premierą sofy TOGO Michela Ducaroy – odkrywczego i wyznaczającego nową myśl projektową wzoru, który dziś jest ikoną designu. Dziś Ligne Roset to ponad 200 sklepów na całym świecie i 750 dystrybutorów detalicznych, w kilkudziesięciu krajach - także w Polsce.

– Marka Ligne Roset, którą zaprosiliśmy w tym do Poznania nieustannie ewoluuje i poszukuje nowych wyzwań. Jej produkty cechuje dbałość o jakość. Modele zachwycają formą, wpasowują się w każdą przestrzeń proponując kompleksową aranżację wraz z elementami dekoracyjnymi i kreując niepowtarzalny „le style de vie”– mówi Konstanty Jeżewski, właściciel Galerii Wnętrza.

W katalogu projektantów, z którymi marka współpracuje znajdziemy nazwiska: Pierre Paulin, Inga Sempé, Eric Jourdan, Anne Hieronimus, Philippe Nigro, Jean Nouvelle, Ronan i Erwan Bouroullec. W Poznaniu o relacjach łączących Ligne Roset z projektantami opowiedzą Patrice Bert i Christian Werner. Ten pierwszy to CEO Roset Moebel Gmbh, wieloletni współpracownik i współtwórca marki, związany z firmą od lat 70. Christian Werner to niemiecki designer, który dla Ligne Roset stworzył takie projekty jak łóżko ANNA, sofa PRADO czy lampa SITAR.

W dniach 6-9 marca 2018 podczas Areny Design w pawilonie nr 5, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można obejrzeć wystawę najbardziej znanych, wielokrotnie nagradzanych projektów Ligne Roset.

Więcej na:

ARENA DESIGN 

DESIGNALIVE 

LIGNE ROSET 

PIERE PAULIN