facebook

Rimadesio - niedościgniona perfekcja i innowacja technologiczna 2019

Rimadesio to wiodąca marka na świecie produkująca drzwi i systemy przesuwne z ekskluzywnych i ponadczasowych materiałów jakimi są aluminium i szkło. Bogate portfolio zawiera także garderoby, rozbudowane systemy bibliotek oraz regałów, stoły, stoliki kawowe, komody i witryny projektowane pod klienta indywidualnego i kontraktowego.

Rimadesio zachwyca wyważoną prostotą formy i elegancji. Wyznacza trendy estetyczne, a w rozwoju innowacji technologicznych nieustannie poszukuje nowych rozwiązań dążąc do zminimalizowania rozmiarów profili aluminiowych i ościeżnic. Jakość oraz precyzja wykonania i zindywidualizowane możliwości projektowe sprawiają że po markę Rimadesio sięgają najlepsi architekci na świecie.

OFFICE 

Techniczne i funkcjonalne rozwiązania systemów Rimadesio są idealne dla biura, dlatego w  tym roku  marka Rimadesio poszerzyła swoją ofertę w strefie office. Świadczy o tym wprowadzenie nowych elementów wykończeń i konkretnych rozwiązań takich jak drzwi wahadłowe New Moon w orzechowym wykończeniu, w połączeniu z systemem szklanych ścian działowych Spazio, systemem boazerii Modulor lub programu stołowego Manta z nowym marmurem w kolorze crystal brown.

COVER 

W wyniku najnowszych badań technicznych, prowadzonych przez Rimadesio, kolekcja Cover została wzbogacona o nowe wykończenia i elementy konstrukcyjne. Panel boczny w całości wykonany jest ze szkła i aluminium stanowiąc naturalną konstrukcję systemu Cover. Regulacja wielokierunkowa względem  podłogi, ściany i sufitu pozwala na instalację systemu nawet w przypadku nierówności. Dostępny w dwóch głębokościach 513 mm  i 613 mm, zawsze produkowany na indywidualne zamówienie klienta. Zaprojektowano pionowy zestaw do narożników zewnętrzych, wyposażony w niewidoczny system regulacji w trzech kierunkach, który umożliwia wyrównanie drzwi nawet przy dużych kompozycjach. Nowa odlewana podpora półki narożnej jest mocowana za pomocą systemu blokującego bez widocznych śrub, co pozwala na swobodne przeprojektowywanie wnętrza. System Cover dostępny jest w nowych wykończeniach: dwa rodzaje tkanin ( w kolorach: terracotta, brandy, roccia, tabacco, papiro, nebbia, ruggine, segale, salvia, rosso cotto, acciaio, malva, marmotta), gres ceramiczny ( w kolorze: crema, moka, piedra), oraz skóra ekologiczna ( w kolorze:castro, argilla, nube, rubens).

MODULOR 

Doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji architektonicznej. Daje możliwość tworzenia uporządkowanych lub złożonych geometrii na ścianach. Modulor to wielofunkcyjny, modułowy system boazerii, dostosowywany do potrzeb projektów mieszkalnych i kontraktowych. Oparty na cienkiej aluminiowej konstrukcji system Modulor łączy wiele możliwości: może być wyposażony w podwieszane półki, moduły z uchylnymi lub wahadłowymi drzwiami. Pozwala również obłożyć w całości ściany całego pomieszczenia. Modulor to: prosta i oszczędna forma, dowolne pozycjonowanie półek, szafek i gablotek oraz wybór szerokiej gamy wykończeń, w tym nowe propozycje: noce sahara, peltro opaco.

SPAZIO

Rozwiązania projektowe systemu szklanych ścian działowych Spazio są coraz większe i coraz bardziej zintegrowane z innymi elementami kolekcji, także z  drzwiami wahadłowymi. Dostępne są w różnych wersjach wykończeń: od drewnianej wersji Moon, poprzez całkowicie przeźroczystą wersję Zen, aż po nową wersję Sail z charakterystycznymi pionowymi fornirowanymi szprosami. System ścian działowych Spazio i drzwi wahadłowe są zawsze wykonywane na zamówienie (wysokość i szerokość). Maksymalna wysokość sufitu 2940 mm.

SELF BOLD 

Nowa estetyka i nowe rozwiązania dla Self Bold, modułowego systemu komód oraz kredensów, które są klasykiem kolekcji Rimadesio. Tegoroczne Targi w Mediolanie zaproponowały poziome szafki gablotowe z przeźroczystym górnym blatem, kontrastowym wykończeniem wewnętrznym w nowej, szerokiej gamie kolorów. Efekt potęguje przyciemniany system oświetlenia LED. Przednie szklane drzwi mają teraz ukryty mechanizm otwierania.