facebook

Rimadesio - niedościgniona perfekcja.

Założona w Giussano pod Mediolanem w 1956 roku marka jest niekwestionowanym liderem w produkcji drzwi i paneli przesuwnych z dowolnie barwionego szkła i aluminium (ponad 70 kolorów i rodzajów do wyboru). Imponująca kolekcja to także garderoby, biblioteki oraz meble wolnostojące: stoły, komody, regały.

Rimadesio to zachwycająca prostota formy i elegancja. Estetyczne cele firmy oraz ekstremalna precyzja doskonale wyrażają się w dążeniu do zminimalizowania rozmiarów profili aluminiowych i ościeżnic. Jakość oraz zindywidualizowane możliwości projektowe, powodują że drzwi i kolekcja Rimadesio są najczęściej wybierane przez najlepszych architektów na świecie.

Każdego roku firma wyznacza nowe ścieżki w projektowaniu - tak też było podczas Salone del Mobile Milano 2018 ! Zobaczcie sami.

Spazio
Spazio to szklany system ścian działowych, zawsze robiony na zamówienie, dostarczający liniowe, narożne i terminalne rozwiązania do wewnętrznej organizacji przestrzeni domowych, publicznych lub biurowych. Uniwersalna stylistyka Spazio została podkreślona możliwością połączenia z kolekcją drzwi przesuwnych Rimadesio i szeroką gamą wykończeń ze szkła i metalu.

Moon i Modus
Drzwi Moon od początku koncentrowały się na długim szeregu innowacji technicznych i estetycznych. Teraz dostępna jest również w wersji z podwójną huśtawką i nowym wykończeniem z porcelany oraz opatentowanym systemem mocowania do bezpiecznego i funkcjonalnego zamykania panelu stałego.
Modus to zupełnie nowy projekt specjalnie przeznaczony dla branży hotelarskiej. Wysokowydajne rozwiązanie koncentrujące wszystkie cechy Rimadesio i szybko reagujące na wszystkie międzynarodowe standardy pod względem ognioodporności i komfortu akustycznego. Modus jest wyposażony w ekskluzywne podświetlenie ledowe, zintegrowane z ościeżnicą.

Flat System
Flat System to system stołów przeznaczonych do profesjonalnych przestrzeni z wytłaczaną konstrukcją aluminiową i szklanym blatem. Naturalna ewolucja stołu, Flat System zapewnia konfiguracje z terminalem i boczną przestrzenią roboczą oraz szeroką gamę konkretnych urządzeń i akcesoriów. Propozycja pozwala sprostać typowym potrzebom nowych obszarów roboczych, zapewniając praktyczne i funkcjonalne rozwiązania dla wszystkich warunków pracy.

Zenit i Dress Bold
Zaprojektowany w 1998 roku jako regał lub garderoba, Zenit od razu wyróżnia się serią innowacji, w tym rozwiązaniem pozwalającym na maksymalną swobodę aranżacji, teraz po raz kolejny na poziomie estetycznym i funkcjonalnym.
Dress Bold, garderoba montowana do ściany, zaprojektowana z systemem mocującym bez otworów lub wstępnie ustawionymi
mocowaniami, pozwalające na swobodny i funkcjonalny układ wyposażenia. Teraz jest również dostępna w wersji z tylnymi panelami z nowymi ekskluzywnymi tkaninami, wzbogaconymi o zintegrowany system oświetlenia led.

Manta
Ciągła ekspansja propozycji Rimadesio dotyczy dwóch znanych bestsellerów kolekcji. Stół Manta staje się dostępny w specjalnych długościach, przy wykorzystaniu wyjątkowego projektu odlewanej konstrukcji aluminiowej.

Alambra
System Alambra wzbogacono teraz o nowe propozycje z przezroczystym szklanym blatem: kredens w wersji z innym wyposażeniem i wersją szafki środkowej.