facebook

DADA - kuchnie obdarzone własną osobowością

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek mebli kuchennych we Włoszech założona przez Angelo Garavaglia w 1926 roku. 

W latach 50. najstarsi synowie Garavaglii dołączyli do firmy tworząc fabrykę mebli "Angelo Garavaglia and Sons", Wkrótce firma zyskała na sile, budując pierwsze magazyny przemysłowe.

W 1972 Gaetano Garavaglia zastąpił dotychczasową nazwę firmy "Angelo Garavaglia and Sons”

firmą DADA specjalizującej się w meblach kuchennych.

Modułowe, nowoczesne, w pełni wyposażone kuchnie z wyspą lub półwyspem, które pasują do stylu każdego domu to przesłanie firmy. 

W 1979 roku DADA dołączyła do grupy pod kierownictwem Luigi Molteni, zyskując znaczące miejsce w dziedzinie wysokiej jakości mebli kuchennych.

Włoska marka premium dla której projektowali prawdziwi eksperci tacy jak Dante Bonuccelli. Argentyński projektant znany jest z łączenia codziennego życia z technologią. Idealnym przykładem jest kuchnia Trim rewolucyjna w swojej elastyczności i zarządzaniu przestrzenią, ponieważ wprowadza możliwość umieszczenia pomiędzy meblami ściennymi a blatem, przesuwnego szkła. Uhonorowany nagrodą Good Design Award (USA) w 2008 r.

Kolejna kolekcja Tivalì może się magicznie pojawiać i znikać za sprawą dużych drzwi, które przesuwają się i zsuwają do bocznych wnęk dzięki mechanizmowi opatentowanemu przez Dada. Od 2016 roku ta kuchnia dostępna jest również w  wersji narożnej. 

Kolejnym projektem Bonuccelli dla Dady jest Vela,reinterpretacja klasyki uzyskana dzięki nowym proporcjom, innowacyjnemu systemowi otwierania i bardzo zredukowanej grubości drzwi (tylko 13 mm).

W zakresie kuchni modułowych, nie można pominąć Vincenta Van Duysena, który ze swoim projektem kuchni VVDzbudowanej na kontrastach między grubością korpusów a powierzchniami roboczymi osiągnął wyrafinowany i dynamiczny efekt. Jest to kuchnia bez uchwytów ale w komplecie z wózkami, otwartymi szufladami i wyjmowanymi tacami, które można zintegrować z zawieszonymi kompozycjami za pośrednictwem aluminiowej ramy nośnej. 

Dusza technologiczna Dady jest realizowana w VVD dzięki nowatorskiemu zawiasowi obrotowemu, który umożliwia otwarcie drzwi o 180 °.

Kolekcja Hi-Line 6 podąża za modułową kuchnią Ferruccio Laviani, bogatą w detale oraz charakteryzującą się niezywkle funkcjonalnymi elementami, takimi jak wysokie cokoły i system otwierania drzwi bez uchwytu.

Jedną z najbardziej kultowych kuchni w historii Dady jest Banco, zaprojektowana w 1994 roku przez Luca Medę pierwsza kuchnia ,,podwieszana”. 

Główne funkcje mycia i gotowania koncentruje na strukturze samonośnej, opatentowanej przez Dadę. Kolekcja Banco na nowo definiuje kontrasty w materiałach i jest oferowana głównie w czerni i bieli. Solidna wytłaczana rama aluminiowa podtrzymuje cienką linię blatu, która określa poziomą stronę szafek. Struktura pozostaje zawieszona w powietrzu i jest uzupełniana przez moduły stojące na podłodze.

Od kwietnia 2016 belgijski architekt i projektant Vincent Van Duysen zostaje dyrektorem kreatywnym marek Molteni & C and Dada. W 2018 roku Grupa Molteni otwiera w samym centrum Manhattanu, przy 160 Madison Avenue pierwszy sklep firmowy na świecie, który łączy trzy marki: Molteni & C, Dada i UniFor.

www.dada-kitchens.com