facebook

Zjawiskowe nowości z Agape

Canal Grande – proj. Paolo Lucidi, Luca Pevere

Nowy model wanny, w której najnowszej generacji kompozyt Cristalplant® biobased posłużył do wykonania wanny w stylu retro. Forma modelu nawiązuje do używanych w dawnych pralniach betonowych lub marmurowych balii. Wanna posiada charakterystyczną półkę na akcesoria ciągnąca się przez całą długość wanny. Zbieranie się w tym miejscu wody uniemożliwia lekki spadek.

Cuna – proj. Patricia Urquiola

Projekt jest wynikiem dogłębnej znajomości materiałów i procesów produkcyjnych. Wanna powstała z tworzywa Solid Surface, które posiada doskonałe właściwości termiczne. Model oplata niezwykle charakterystyczna konstrukcja wykonana ze stalowych rur. Ta niewielka wanna o charakterystycznych zaokrągleniach posiada wyraźne cechy stylu retro.

Lariana – proj. Patricia Urquiola

Inspiracją do powstania projektu była wyszukana elegancja miejscowości położonych wokół jeziora Como. Geometryczny kształt zaczerpnięty został z wanien popularnych w latach 20. XX wieku. Model wykonany jest z kompozytu Cristalplant®. Podstawa wanny jest znacznie węższa w stosunku do pozostałej części. Ten wyraźnie zaznaczony cokół nadaje modelowi lekkości.

Ell – proj. Benedini Associati & Andrés Jost & Diego Cis

Nowa umywalka o zaskakującej formie. Zamiast niecki posiada kratownicę wykonaną z tego samego tworzywa, z którego zrobiona jest reszta umywalki. Wysokość umywalki w najszerszym miejscu wynosi zaledwie 4 cm i zwęża się stopniowo do 1 cm przy krawędziach. Szerokość wynosi od 120 do 200 cm. Umywalka mocowana jest do ściany lub może zostać zamontowana na szafkach z systemów Flat XL i Lato.

DR – proj. Studio MK27, Marcio Kogan, Mariana Ruzante

Wanna DR to wynik współpracy z brazylijskim studiem MK27. Nowym rodzajem wykończenia stosowanym na zewnętrznej powierzchni jest 3 milimetrowa warstwa specjalnej gliny. Ponadto wanna może zostać z zewnątrz fornirowana drewnem okumé.