facebook

Galeria Wnętrza i Brodziak Gallery razem z #LoveOriginal na targach Arena Design

Sens naszej pracy opiera się na docenianiu i poszanowaniu autorskiego projektu - myśli ludzkiej wyrażonej w zjawiskowych meblach, oświetleniu i dodatkach do wnętrz. Od początku powstania Love Original aktywnie uczestniczymy w gronie pasjonatów zrzeszonych w stowarzyszeniu. Z potrzeby serca i z szacunku do twórców, procesu projektowania, emocji wyrażonej w przedmiotach, dziełach sztuki chronimy artystów. Razem z Brodziak Gallery połączyliśmy siły, aby szerzyć idee własności intelektualnej, respektowania praw autorskich i zatrzymania licznych procederów kopiowania oryginałów.

Tegoroczne hasło targów Arena Design jest idea SLOWNESS, która sprzyja zatrzymaniu się na chwilę, poświęceniu uwagi na dialog o nowych stylach życia, tworzenia i produkowania.

W czasie tej edycji w dniach 25-28 lutego 2020 zapraszamy na stoisko 20 do pawilonu 3 do przestrzeni, w której szlachetność luksusowych elementów wyposażenia wnętrz, w otoczeniu mistrzowskiej czarno-białej fotografii Szymona Brodziaka skłania do refleksji.

Nasz poznański salon przy ul. Głogowskiej 40, zaledwie 700 m od targów, w którym prezentujemy światowej sławy marki Rimadesio, Molteni&C, Moroso, Dada Cucine, Baxter, Living Divani i inne, zaprasza architektów oraz klientów doceniających myśl twórczą, rzemiosło, jakość, piękno i szlachetność luksusowego wyposażenia wnętrza. Podczas dni Arena Design w godz. 16.00-19.00 z wielką przyjemnością, przy lampce wina kontynuujemy rozmowy o fascynującym świecie designu, tworząc na nowo miejsce spotkań we wnętrzu owianym historią dawnej, ekskluzywnej restauracji Magnolia.

więcej

Galeria Wnętrza Poznań ul. Głogowska 40  od grudnia 2019 roku w przepięknym historycznym wnętrzu – dawnej, renomowanej Restauracji Magnolia

Nasza radość nie ma końca.

W nowe miejsce przy ul. Głogowskiej 40 w Poznaniu wnosimy nową energię.

Kontynuujemy opowieść o Magnolii dopełniając ją design’em, klasyką i elegancją wraz z całą długą historią naszej pasji, salonu sprzedaży współczesnego wzornictwa, biura projektowego, galerii sztuki.

Ekskluzywna i luksusowa Magnolia zawsze miała status dobrej restauracji. Jej historia rozpoczęła się w 1925 roku w powojennym Poznaniu, w dzielnicy Łazarz. Kamienica, w której się znajdowała powstała z inicjatywy prezydenta Poznania Cyryla Ratajskiego w nurcie poznańskiego boomu budowlanego w latach 20. XX wieku.

Opiekę nad projektem roztoczył genialny poznański architekt, profesor Władysław Czarnecki. Bliskie sąsiedztwo z Parkiem Wilsona spowodowało, że spełniła się prezydencka wizja realizacji kulturalnego zakątka Poznań oraz estetyzacji architektonicznej tej części miasta.

W grudniu 2019 r. otworzyliśmy tu poznański salon Galerii Wnętrza.

Światowy design Rimadesio, Molteni&C, Moroso, Dada Cucine, Baxter, Living Divani i wielu innych kolekcji najwy
ższej próby nadaje wnętrzu zasłużoną renomę. Ponownie tworzymy miejsce kulturalnych spotkań dla architektów oraz klientów doceniających myśl twórczą, rzemiosło, jakość, piękno i szlachetność luksusowego wyposażenia wnętrza.

więcej
ilustracja

IX Świąteczna Aukcja Sztuki Współczesnej "Przełam się Sztuką"

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Świąteczną Aukcję Sztuki „Przełam się sztuką”. W tym roku licytowanych będzie ponad 30 obiektów, a część z nich charytatywnie dla Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci". Prezentujemy Państwu prace na papierze oraz małe formy artystyczne. Mogą one stać się pomysłem na świąteczny prezent. Niezobowiązujące w swojej formie, są nie tylko wartością materialną, ale również czymś, co budzi emocje, wrażliwość, fascynuje lub intryguje, coś, co sprawia, że obcujemy nie tylko z pięknym przedmiotem, ale konkretną ideą, koncepcją, indywidualnością. Chcemy pokazać, że stając się aktywnym odbiorcą sztuki - kolekcjonerem, możemy podarować sobie lub swoim bliskim nową jakość nie tylko estetyczną, ale także intelektualną i emocjonalną. Jest to niepowtarzalna okazja do zakupu oryginalnego prezentu, wzbogacenia swojej kolekcji lub rozpoczęcia kolekcjonerskiej przygody. Zapraszamy do licytacji.

Galeria Arttrakt i Galeria Wnętrza

Program wieczoru:
19:00 – 19.30 Przywitanie Gości i Partnerów. Rejestracja uczestników aukcji. Prezentacja prac aukcyjnych.
19.30 – 20:30 Koncert zespołu ,,Jazz mood”:  Bartłomiej Ziętara – pianino i Karol Wieczorek – saksofon.
20:00 – 21:30 Aukcja dzieł sztuki i ,,live cooking” Miele Marek Michalski

Dodatkową atrakcją wieczoru będzie gotowanie z firmą Miele.

Świąteczna Aukcja Sztuki „Przełam się sztuką”
6 grudnia 2019 r., godz. 19:00
Galeria Wnętrza, ul. Szwedzka 5a
Bielany Wrocławskie

więcej
ilustracja

Rimadesio - niedościgniona perfekcja i innowacja technologiczna 2019

Rimadesio to wiodąca marka na świecie produkująca drzwi i systemy przesuwne z ekskluzywnych i ponadczasowych materiałów jakimi są aluminium i szkło. Bogate portfolio zawiera także garderoby, rozbudowane systemy bibliotek oraz regałów, stoły, stoliki kawowe, komody i witryny projektowane pod klienta indywidualnego i kontraktowego.

Rimadesio zachwyca wyważoną prostotą formy i elegancji. Wyznacza trendy estetyczne, a w rozwoju innowacji technologicznych nieustannie poszukuje nowych rozwiązań dążąc do zminimalizowania rozmiarów profili aluminiowych i ościeżnic. Jakość oraz precyzja wykonania i zindywidualizowane możliwości projektowe sprawiają że po markę Rimadesio sięgają najlepsi architekci na świecie.

OFFICE 

Techniczne i funkcjonalne rozwiązania systemów Rimadesio są idealne dla biura, dlatego w  tym roku  marka Rimadesio poszerzyła swoją ofertę w strefie office. Świadczy o tym wprowadzenie nowych elementów wykończeń i konkretnych rozwiązań takich jak drzwi wahadłowe New Moon w orzechowym wykończeniu, w połączeniu z systemem szklanych ścian działowych Spazio, systemem boazerii Modulor lub programu stołowego Manta z nowym marmurem w kolorze crystal brown.

COVER 

W wyniku najnowszych badań technicznych, prowadzonych przez Rimadesio, kolekcja Cover została wzbogacona o nowe wykończenia i elementy konstrukcyjne. Panel boczny w całości wykonany jest ze szkła i aluminium stanowiąc naturalną konstrukcję systemu Cover. Regulacja wielokierunkowa względem  podłogi, ściany i sufitu pozwala na instalację systemu nawet w przypadku nierówności. Dostępny w dwóch głębokościach 513 mm  i 613 mm, zawsze produkowany na indywidualne zamówienie klienta. Zaprojektowano pionowy zestaw do narożników zewnętrzych, wyposażony w niewidoczny system regulacji w trzech kierunkach, który umożliwia wyrównanie drzwi nawet przy dużych kompozycjach. Nowa odlewana podpora półki narożnej jest mocowana za pomocą systemu blokującego bez widocznych śrub, co pozwala na swobodne przeprojektowywanie wnętrza. System Cover dostępny jest w nowych wykończeniach: dwa rodzaje tkanin ( w kolorach: terracotta, brandy, roccia, tabacco, papiro, nebbia, ruggine, segale, salvia, rosso cotto, acciaio, malva, marmotta), gres ceramiczny ( w kolorze: crema, moka, piedra), oraz skóra ekologiczna ( w kolorze:castro, argilla, nube, rubens).

MODULOR 

Doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji architektonicznej. Daje możliwość tworzenia uporządkowanych lub złożonych geometrii na ścianach. Modulor to wielofunkcyjny, modułowy system boazerii, dostosowywany do potrzeb projektów mieszkalnych i kontraktowych. Oparty na cienkiej aluminiowej konstrukcji system Modulor łączy wiele możliwości: może być wyposażony w podwieszane półki, moduły z uchylnymi lub wahadłowymi drzwiami. Pozwala również obłożyć w całości ściany całego pomieszczenia. Modulor to: prosta i oszczędna forma, dowolne pozycjonowanie półek, szafek i gablotek oraz wybór szerokiej gamy wykończeń, w tym nowe propozycje: noce sahara, peltro opaco.

SPAZIO

Rozwiązania projektowe systemu szklanych ścian działowych Spazio są coraz większe i coraz bardziej zintegrowane z innymi elementami kolekcji, także z  drzwiami wahadłowymi. Dostępne są w różnych wersjach wykończeń: od drewnianej wersji Moon, poprzez całkowicie przeźroczystą wersję Zen, aż po nową wersję Sail z charakterystycznymi pionowymi fornirowanymi szprosami. System ścian działowych Spazio i drzwi wahadłowe są zawsze wykonywane na zamówienie (wysokość i szerokość). Maksymalna wysokość sufitu 2940 mm.

SELF BOLD 

Nowa estetyka i nowe rozwiązania dla Self Bold, modułowego systemu komód oraz kredensów, które są klasykiem kolekcji Rimadesio. Tegoroczne Targi w Mediolanie zaproponowały poziome szafki gablotowe z przeźroczystym górnym blatem, kontrastowym wykończeniem wewnętrznym w nowej, szerokiej gamie kolorów. Efekt potęguje przyciemniany system oświetlenia LED. Przednie szklane drzwi mają teraz ukryty mechanizm otwierania.

więcej