facebook
Marka
Kartell

Kartell

W salonie Galerii Wnętrza oferujemy  produkty marki  Kartell. Świetne formy użytkowe zaprojektowane przez takie sławy jak Ron Arad, Antonio Citterio, Patricia Urquiola, Philippe Starck czy  Ferruccio Laviani  powodują, że wnętrza stają się ciekawsze, bardziej nowoczesne, a przy okazji weselsze.

Większość produktów wykonana jest z plastiku. To Kartell właśnie rozpowszechnił ten materiał w świecie wyposażenia wnętrz.  Firma zawdzięcza swoje istnienie Giulio Castilliemu. Założona przez niego w 1949 roku firma od samego początku zmierzała ku dwóm, zasadniczym celom. Pierwszym z nich było rozpowszechnienie plastiku jako materiału przydatnego w gospodarstwie domowym, drugi – zastąpienie szkła plastikiem.

Tożsamość firmy ugruntowała się w latach 60-tych. Było to możliwe dzięki nieustannemu podejmowaniu prób ponownego zdefiniowania zagadnień formy i funkcjonalności, a także dzięki odkrywaniu coraz to nowszych właściwości plastiku w całej jego różnorodności. Powstały piękne krzesła, fotele, stoliki i lampy.

Chyba każdy z nas zna takie ikony współczesnego designu jak fotel Louis Ghost i utrzymane w tej samej konwencji krzesło Victoria Ghost.  Kartell wyznacza dziś trendy wzornicze min. dzięki plejadzie najznakomitszych współczesnych projektantów. 100 % Made in Italy. Tym właśnie jest Kartell.

http://www.kartell.it/