facebook
Marka
golran

Golran

"Nieustająca ewolucja wnętrz jest potężnym czynnikiem, motywującym firmy do interpretacji trendów rynkowych w dążeniu do jak najlepszego zaspokojenia potrzeb swoich klientów. Jest to kierunek, jaki firma podjęła w ciągu ostatnich kilku lat. Prowadzone badania, eksperymenty i kreatywność stały się kluczem do naszego sukcesu. Byliśmy w stanie sprostać coraz bardziej wyrafinowanym potrzebom naszych głównych klientów, którymi są architekci, dekoratorzy czy projektanci wnętrz - przyznają specjaliści z Gorlan, firmy która powstała jeszcze w... XIX wieku, w roku 1898, i w świecie dywanów niewiele tajemnic przed nią się skrywa."

W ten sposób firma od pewnego czasu rozwija ideę Carpet Reloaded, czyli ekskluzywnej kolekcji dywanów, powstających w niepowtarzalnych formach i strukturach. Większość z nich opiera się na reinterpretacji dywanów, popularnych zarówno w pierwszej jak i drugiej połowy XX wieku. Intrygujący jest sam sposób ich powstawania w nowoczesnych konstrukcjach: dywany są bowiem odbarwiane i barwione na nowo, podobnie dzieje się z samą materią dywanu, która również na nowo jest tkana, również koncepcyjnie, wraz z ekspertami, pracuje się nad jego zszywaniem. Praca nad każdą kolejną kolekcją nie jest jedynie formą deformacji czy destrukcji - w firmie przyznają, że tkacze obchodzą się z materiałami z szacunkiem. A pracują z rożnymi surowcami: bawełną, wełną, angorą, kozią wełną, konopiami, moherem czy lnem.

Podobne trendy, opierające się na pozornym "niszczeniu" czy dekonstrukcji materiałów, są już znane w projektowym świecie. Wystarczy przypomnieć sobie choćby eksperymenty z "wypalaniem" przy użyciu naturalnego ognia, mebli czy siedzisk."

http://www.designalive.pl/carpet-reloaded-tworzenie-poprzez-niszczenie/

http://www.golran.com/