facebook
Marka
Artemide

Artemide

Firma ARTEMIDE została założona przez Ernesto Gismondi i Sergio Mazza w 1959 roku. Jej siedziba mieści się na przedmieściach Mediolanu, w Pregnana Milanese. ARTEMIDE specjalizuje się w produkcji opraw oświetleniowych projektowanych przez projektantów i architektów międzynarodowej sławy. Dzisiaj ARTEMIDE działa na całym świecie przez 15 firm zależnych i powiązanych oraz 34 wyłącznych dystrybutorów. Oprócz Włoch firma ma ośrodki produkcyjne we Francji, Niemczech, USA, Republice Czeskiej i na Węgrzech.

Firma skupia się na produkcji opraw oświetleniowych do wnętrz ekskluzywnych wnętrz domowych oraz dużych, wyrafinowanych instalacji oświetleniowych do wnętrz publicznych i firmowych.
Legenda firmy powstała i utrwaliła się już w pierwszych dziesięciu latach jej działalności. Jednak najsłynniejszymi produktami ARTEMIDE są lampy biurkowe Tizo, którą zaprojektował w 1972 roku Richard Sapper i Tolomeo projektu Michele’a de Lucchi i Giancarlo Fassina z 1986 roku. Stały się one prawdziwymi ikonami włoskiego stylu wzornictwa.