facebook
Marka
Comforty

Comforty

Comforty – jedna z wiodących marek mebli tapicerowanych w Polsce, powstała w 2000 roku w Nowych Skalmierzycach, w Wielkopolsce. Region o bardzo długich tradycjach meblarskich, stał się idealnym miejscem dla firmy, która, bazując na lokalnym rzemiośle oraz własnym zapleczu technologicznym i produkcyjnym, rozwija kolekcję wysokiej jakości mebli tapicerowanych, przeznaczonych do miejsc publicznych oraz przestrzeni prywatnych. Dzięki współpracy z projektantami, a także pełnemu zaangażowaniu w wiele projektów architektonicznych, wzornictwo Comforty podlega ciągłej ewolucji, odzwierciedlając zmiany zachądzące we współczesnym stylu życia.

Związani z Comforty projektanci należą do grona uznanych designerów o międzynarodowej renomie. W kolekcji znajdują się produkty autorstwa Tomasza Augustyniaka, Doroty Koziary, Tomka Rygalika, Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec, Anderssen&Voll Studio, Philippe’a Nigro i LucidiPevere Studio. Wiele spośród produktów Comforty, należy do najbardziej rozpoznawalnych przykładów współczesnego polskiego wzornictwa. Prezentowane były na wystawach m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, podczas Łódź Design Festiwal, a także w Museum Triennale w Mediolanie, podczas London Design Week, Imm Cologne czy Design Week w Paryżu. Produkty Comforty nagrodzone zostały w wielu plebiscytach m.in. Must Have, przyznawanym corocznie przez Łódź Design Festiwal. Znajdują się także w kolekcji wzornictwa Muzeum Narodowego.

W 2008 roku marka Comforty zorganizowała międzynarodowy konkurs projektowy Future Classics, w którego jury, obok uznanych autorytetów w dziedzinie wzornictwa, zasiadała Patricia Urquiola – jedna z najważniejszych projektantek naszych czasów. Podczas 50 edycji Salone Internazionale del Mobile, w słynnym Superstudio Più, kolekcja Comforty zaprezentowana została międzynardowej publiczności. Był to pierwszy, głośny, samodzielny debiut polskiej firmy, który odbył się w jednej z najważniejszych przestrzeni mediolańskiego tygodnia designu. Po dwukrotnej prezentacji w Superstudio Più, w ramach Temporary Museum for New Design, w 2014 roku marka Comforty zadebiutowała na głównych targach mediolańskiego iSaloni. Moment ten stanowi przełom w historii firmy, która buduje teraz swą rozpoznawalność na najważniejszych targach meblowych na świecie.

Dzięki unikalnemu wzornictwu, współpracy z najzdolniejszymi projektantami polskimi i zagranicznymi oraz ogromnej trosce o najwyższą jakość, produkty Comforty znajdują się w prestiżowych miejscach publicznych i realizacjach architektonicznych, między innymi w Muzeum Narodowym, Narodowej Galerii Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Operze Podlaskiej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, a także w polskich placówkach dyplomatycznych na całym świecie. W 2011 roku produkty Comforty stały się znakiem rozpoznawczym polskiego designu w ramach pierwszej polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Produkty Comforty prezentowane były w wielu polskich i międzynarodowych tytułach m.in.: Wallpaper, Elle Decoration, Domus, Arena i wielu innych.

Głównym bodźcem dla rozwoju kolekcji Comforty zawsze jest człowiek, jego indywidualne potrzeby, zarówno te związane ze zmieniającym się stylem życia jak i te estetyczne, związane z poszukiwaniem harmonii i kontynuacji. Produkty Comforty charakteryzuje ponadczasowe wzornictwo, doskonała jakość i zaawansowana technologia. Marka stara się pogodzić te wartości z przywiązaniem do lokalnej tradycji rzemieślniczej ręcznie wytwarzanych mebli i z dziedzictwem polskiego i międzynarodowego wzornictwa XX wieku.

Piękno naturalnych materiałów pozwala nadać produktom Comforty indywidualny, wyjątkowy chrakter. Lite drewno, marmur, stal i naturalne forniry, łączą się z najwyższej jakości tkaninami wiodących, europejskich producentów z Włoch, Skandynawii i Beneluksu. W pracy z projektantami Comforty sięga także po niestandardowe materiały takie jak beton czy Corian®, dzięki którym kolekcja zyskuje współczesny, wyrafinowany charakter.

www.comforty.pl